وبلاگicon
ღღ.•.•. کورد مۆزیک کرمانشاه .•.•.ღღ

6ساعت مانده به سال تحویل فرا رسیدن سال1390

6ساعت مانده به تحویل سال 1390 امید وارم که سال خوبی رو داشته باشید تا تحویل سال بدرود.

+ نوشته شده در  یکشنبه 29 اسفند1389ساعت 7:58 بعد از ظهر  توسط کورد مۆزیک  | 

عکس و کارت پستال های نوروزی در کورد موزیک

سلام دوستان فرارسیدن نوروز برشما وتمامی دوستداران نوروز مبارک.+ نوشته شده در  جمعه 27 اسفند1389ساعت 11:2 قبل از ظهر  توسط کورد مۆزیک  | 

یه عکس از ناصر رزازی در کورد موزیک

+ نوشته شده در  پنجشنبه 26 اسفند1389ساعت 10:1 بعد از ظهر  توسط کورد مۆزیک  | 

جدیدترین آهنگ هنرمندان اسلام آباد عبدل حسین دوستیان.محمود کامیارانی برادران فلاحی

مراکز پخش آرمین سیستم و استریو غزل کاشی کاری

+ نوشته شده در  چهارشنبه 18 اسفند1389ساعت 0:57 قبل از ظهر  توسط کورد مۆزیک  | 

آهنگ جدید تاماس رضایی و عباس ویسی در کورد موزیک
مراکز پخش استریو غزل و استریو آرمین سیستم

+ نوشته شده در  چهارشنبه 18 اسفند1389ساعت 0:43 قبل از ظهر  توسط کورد مۆزیک  | 

طنز بری منال کار عباس ویسی در کورد موزیک...


مراکز تهیه استریو غزل کاشی کاری و استریو آرمین سیستم

+ نوشته شده در  چهارشنبه 18 اسفند1389ساعت 0:35 قبل از ظهر  توسط کورد مۆزیک  | 

دينور كرمانشاه، يكي از نخستين سكونتگاه‌هاي بشري/دینور/کورد موزیک

پس از نتايج كربن 14 مشخص مي‌شود
دينور كرمانشاه، يكي از نخستين سكونتگاه‌هاي بشري

جام جم آنلاين: كاوش‌هاي اوليه هيات باستان‌شناسي ايراني ــ انگليسي در تپه شيخي‌آباد روستاي كردويج از منطقه دينور، از قدمت 10 هزار ساله يك‌جانشيني در اين منطقه حكايت دارد. پروفسور راجر متيوس، سرپرست هيات انگليسي كاوش در اين پروژه به جام‌جم گفت: پس از نتايج كربن 14 با قاطعيت خواهيم گفت كه اين محل اولين سكونتگاه بشري بوده است.
 
 بنا به گفته سعيد دوستاني، معاون هيات پروژه باستان‌شناسي زاگرس مركزي، تصميم براي كاوش در تپه شيخي‌آباد از همايش باستان‌شناسي غرب كه سال 85 در كرمانشاه برگزار شد، شكل گرفت.

وي با بيان اين كه در اين همايش، دانشگاه بوعلي همدان مقاله‌اي درباره بررسي 2000 تپه باستان‌شناسي ارائه كرد، گفت: پس از ارائه اين مقاله، باستان‌شناسان حاضر در همايش تصميم گرفتند كه باستان‌شناسي زاگرس (هلال حاصلخيز) كه قبل از انقلاب انجام شده، ولي كامل نبوده را پيگيري كنند.

بر اين اساس مهمترين نقاطي كه در زاگرس مركزي براي مطالعه شناسايي شد، تپه شيخي‌آباد و تپه جاني در حميل اسلام‌آباد بود. وي افزود: كار كاوش تپه شيخي‌آباد توسط يك هيات 12 نفره ايراني و يك هيات 10 نفره انگليسي آغاز شد كه تاكنون نتايج چشمگيري نيز حاصل شده است.

دكتر يعقوب محمدي‌فر، رئيس دانشكده هنر و معماري دانشگاه بوعلي‌سينا و سرپرست اين پروژه مهمترين ويژگي تپه شيخي‌آباد را اطلاعات دفن شده در آن دانست كه در زمينه شناخت دوران توليد غذا و روند اهلي‌سازي دام و گياه است. او گفت: اين تپه يكي از بااهميت‌ترين سايت‌هايي است كه مي‌‌تواند اين اطلاعات را در اختيار ما قرار دهد. وي با بيان اين كه تپه شيخي‌آباد يكي از نخستين دهكده‌هايي است كه بشر در آن استقرار يافته، افزود: مساحت اين سايت يك هكتاري، نسبت به گنج دره تقريبا 8 برابر است و قديمي‌ترين مدارك مربوط به اهلي‌سازي در آن وجود دارد، حتي مي‌توان مراحل تكامل يك حيوان وحشي به اهلي را در اينجا ديد.

دكتر محمدي‌فر افزود: در اين كاوش بقاياي حيوانات وحشي مانند غزال، ماهي، بز وحشي و حتي بقاياي گياهاني مانند عدس و جوي وحشي به ميزان زيادي شناسايي شده كه مي‌تواند نشان دهد، در اين محل روند اهلي‌سازي اوليه عدس و جو اتفاق افتاده است. به گفته وي، اين كشفي بزرگ و مهم براي باستان‌شناسان ما و كل جهان است.
وي در پايان از احداث موزه نوسنگي در دينور خبر داد و گفت: در غرب ايران هيچ روستاي نوسنگي به عنوان موزه وجود ندارد و ما در تلاشيم كه تپه شيخي‌آباد را به اولين موزه نوسنگي غرب كشور تبديل كنيم.

پروفسور راجر متيوس از دانشگاه لندن و سرپرست تيم انگليسي پروژه كاوش در تپه شيخي‌آباد اظهار كرد: شواهد اوليه كاوش در اين تپه نشان مي‌دهد كه ما در ابتداي هزاره هشتم هستيم. در اين كاوش بحث‌هاي باستان‌شناسي اقتصادي، اجتماعي را مدنظر داريم، با مطالعه روي بافت خانه‌ها و ويژگي‌هاي معماري چينه‌اي در اين مكان همچنين پس از نتايج آزمايشات كربن 14 با قاطعيت خواهيم گفت كه اين محل اولين سكونتگاه بشر بوده است.پروفسور متيوس در پايان گفت: شواهد گونه شناختي ابزار سنگي نشان مي‌دهد كه لايه  A اين سايت قديمي‌تر از لايه D گنج دره است و اين ثابت مي‌كند كه با كاوش در اينجا، خلأ مطالعاتي 2000 ساله از پارينه سنگي تا نوسنگي پر مي‌شود.

 كرمانشاه ــ بنفشه رضايي
           خبر نگار جام جم
    

+ نوشته شده در  پنجشنبه 5 اسفند1389ساعت 11:35 بعد از ظهر  توسط کورد مۆزیک  | 

همه چیز در مورد عید نوروز/فرا رسیدن بهار1390 پیشاپیش بر همه مبارک/کورد موزیک

نوروز و آيينهاي باشکوه آن، مسيري سه هزار ساله و پرپيچ و خم را پيموده تا به ما رسيده است. «نوروز» كهنسالترين آيين ملي در جهان است كه جاودانه مانده و يکي از عوامل تداوم فرهنگ ايرانيان (آرينهاي جنوبي) است. آيينهاي برگزاري اين جشن بزرگ در عصر حاضر با سه هزار سال پيش تفاوت چشمگير نكرده و به همين دليل عامل وحدت فرهنگي ساكنان ايران زمين به شمار ميرود كه آن را در هر گوشه از جهان كه باشند، يكسان برگزار ميكنند و بزرگ ميدارند و به همين جهت است كه انديشمندان «نوروز» را مظهر پايدار هويت و ناسيوناليسم ايراني خوانده اند كه مورخان در قوه محركه اش ترديد ندارند؛ زيرا كه در طول تاريخ نيروي عظيم و كارآييهاي فراوان آن را درك كردهاند.
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه 5 اسفند1389ساعت 11:9 بعد از ظهر  توسط کورد مۆزیک  | 

جشنها و آئين هاي ايراني/جشن چهارشنبه سوری/کورد موزیک

جشن چهارشنبه سوری
 
 
آتش در نزد ايرانيان آريايي مظهر روشني‌، پاكي ، طراوت ، سازندگي و تندرستي و در نهايت مظهر اهورا مزدا «خداوند» است، بيماريها ، زشتي‌ها ، بديها و همة آفات و بلايا در عرصه تاريكي و ظلمت مظهر و نماد اهريمن مي‌باشند‌
شـــــرح
در روز شمار ايرانيان باستان هريک از سي‌روز ماه را نامي است كه نام دوازده ماه سال نيز در ميان آنهاست ، ايرانيان باستان در هر ماه كه نام روز با نام ماه برهم منطبق و يكي مي‌شدند آن را به فال نيك گرفته و آن روز را جشن مي‌گرفتند ، اغلب جشنهاي ايرانيان آريايي چه آنهايي كه امروز برگزار مي‌شوند و چه آنهايي كه فراموش شده‌اند ريشه در آئين كهن زرتشتي دارد، به قول پرفسور مري بريس شادي كردن، تكليفِ دلپذيرِ ديني اين جماعت است. در كتيبه‌هاي هخامنشي هم شادي و جشن وديعه‌اي الهي «اهورايي» خوانده شده است. پيوند ايرانيان آريايي قبل از اشو زرتشت با ايزدان خود نه پرپايه جهل و ترس از آنان بلكه بر اساس مهر و دوستي استوار بود و مردم در مقابل نعمات و سلامتي عطا شده به آنان به جشن (يَزَشْنْ = نيايش شادمانه) مي‌پرداختند و آنان بايستي با خشنودي و شادي و پايكوبي (نه غم و سوگ‌و گريه و زاري كه از صفات و علامات اهريمني مي‌باشد) و در عرصه روشنايي و آگاهي به نيايش و ستايش ايزدان مي‌پرداختند.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه 5 اسفند1389ساعت 10:43 بعد از ظهر  توسط کورد مۆزیک  | 

عکس چنار خواننده زیبا چهره کردستانی در کورد موزیک

+ نوشته شده در  دوشنبه 2 اسفند1389ساعت 11:45 بعد از ظهر  توسط کورد مۆزیک  | 

مطالب قدیمی‌تر